Dlaczego warto stosować mydła naturalne?

Kasia   10 czerwca 2020   Możliwość komentowania Dlaczego warto stosować mydła naturalne? została wyłączona

Zdobywające sobie coraz większą popularność naturalne mydła są odrobinę gorzej dostępne niż zwykłe - nie kupi się ich w każdej drogerii czy markecie

Zdobywające sobie coraz większą popularność naturalne mydła są odrobinę gorzej dostępne niż zwykłe – nie kupi się ich w każdej drogerii czy markecie. Są też droższe, a przy tym uznawane są za mniej wydajne, choć akurat to głównie wynika z faktu, iż mniej się pienią, więc jest to złudne wrażenie. Czy wobec tego warto je stosować? Zdecydowanie tak i przemawia za tym wiele argumentów!

Po pierwsze – naturalny skład

Obecnie wiele kosmetyków czy środków czystości reklamowanych jest jako naturalne, a prawda jest taka, że zawierają one jedynie domieszki naturalnych substancji, które obok całej tablicy Mendelejewa nie mają większego znaczenia dla działania. W przypadku naturalnych mydeł jest całkowicie inaczej. Są one od początku do końca naturalne, nie zawierają ani substancji spieniających, ani barwników czy sztucznych aromatów, ani nawet konserwantów. W większości są wykonywane ręcznie, a najlepsze produkty z tej kategorii w dodatku wyrabiane są według receptur mających kilka wieków. Nic więc dziwnego, że w ich składzie znajdzie się tylko składniki pochodzenia – głównie – roślinnego.

To zaś przekład się na liczne walory, jakimi mogą pochwalić się mydła naturalne. Przede wszystkim mają one wspaniały wpływ na skórę. Złożone głównie z olejów roślinnych, nie tylko ją myją, ale też realnie nawilżają, natłuszczają i chronią. Po zastosowaniu takiego mydła nie ma mowy o niemiłym uczuciu ściągniętej, wysuszonej skóry, co jest typowe dla zwykłych mydeł. Nieraz nawet pozostawiają one osad na skórze, podczas gdy najlepsze naturalne mydła pozostawiają ochronną, nawilżającą warstewkę. Zwiększa to też możliwości ich zastosowania – produkty te można stosować nie tylko do mycia rąk, ale też całego ciała, również w przypadku skóry mocno skłonnej do wysuszania się. Więcej – jest to świetny produkt do mycia skóry twarzy! Wiele osób nie potrafi dopasować dla siebie kosmetyku do tego celu i dopiero zastosowanie naturalnego mydła sprawia, że są w pełni zadowolone.

Różnice w stosowaniu

Nie da się ukryć, że ręcznie wyrabiane, naturalne mydła różnią się od tych powszechnie znanych. Mają inne zapachy, dla niektórych osób dość specyficzne, ale głębokie i świadczące o ich naturalności. Ciekawy jest także ich wygląd, który jednak mocno różni się w zależności od rodzajów. Czasem takie mydła są niebywale piękne i stanowią świetną ozdobę łazienki. Jedno jest wspólne – umiarkowane pienienie się. Jest to świetna cecha z punktu widzenia zdrowia, gdyż oznacza, że produkt jest wolny od sztucznych substancji spieniających. Niemniej jednak powoduje, że do stosowania takiego mydła trzeba się przyzwyczaić.

Kwiaty zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com