Dbasz o swój rozwój?

Poznaj ACTIV 50+ - rozwiązania wspierające aktywność zawodową


Choć wiele osób twierdzi, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce, na polu zawodowym dojrzały wiek nie zawsze jest atutem, szczególnie w Polsce, gdzie pracownicy zwalniani są często zaraz po przekroczeniu progu 45-50 lat. Chcąc wesprzeć ich zawodową aktywność, wystarczy odpowiednie ukierunkowanie, dokształcenie oraz umiejętne wykorzystanie mocnych stron. Pomoże w tym pakiet rozwiązań wspierających ACTIV 50+, stworzony w partnerstwie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy z Akademią Leona Koźmińskiego i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

W skład pakietu ACTIV 50+ wchodzą Test kompetencji 50+, Nawigator przedsiębiorczości oraz Poradnik polityki zarządzania wiekiem. Szczególnie 2 pierwsze rozwiązania: Test oraz Nawigator, kierowane są do samych pracowników. W jaki sposób mogą być pomocne?

Test kompetencji 50+ jest bezpłatnym badaniem, stworzonym z myślą o osobach najbardziej narażonych na utratę lub nagłą zmianę pracy. Prowadzi on przez szereg pytań opartych na sytuacjach z życia zawodowego, do których należy odnieść się bazując na własnym doświadczeniu. Pozwala to na sformułowanie oceny kompetencji zawodowych badanego, a także jego potencjału do ewentualnego zarządzania własną firmą. Finalna diagnoza wskaże również, które obszary wymagają udoskonalenia, przyniesie rozbudowaną ocenę zdolności współpracy, organizacji pracy, orientacji na cele, proaktywności, innowacyjności, zachowań w obliczu ryzyka. Każdy kto rozwiąże test, otrzyma też wskazówki co do sugerowanej dalszej drogi zawodowej.

Osoby, które w Teście kompetencji 50+ otrzymają wysoki wynik w zakresie kompetencji przedsiębiorczych, zmierzyć się mogą z pomysłem o własnym przedsiębiorstwie. Tu pomocny będzie Nawigator przedsiębiorczości - który w przejrzysty i prosty sposób pomoże zaplanować własną działalność gospodarczą, uzyskać niezbędną wiedzę na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Nawigator prezentuje całość zagadnień związanych z zakładaniem działalności gospodarczej, ale też pomaga stworzyć pomysł na biznes, napisać profesjonalny biznes plan oraz zweryfikować go pod kątem rynkowej opłacalności. Taka pomoc jest nieoceniona na etapie kształtowania własnej ścieżki kariery.

Zapraszamy do skorzystania z obydwu rozwiązań na stronie www.activ50plus.pl.

Mieszkańców województwa mazowieckiego zapraszamy na spotkania poświęcone Testowi kompetencji i Nawigatorowi przedsiębiorczości ACTIV50+: Warszawa 21.05, Ciechanów 27.05, Radom 3.06, Płock 9.06, Siedlce 16.06. Więcej informacji: 22 40 66 100 wew.29